Seimo socialdemokratų  partijos frakcijos narys Julius Sabatauskas užregistravo siūlymus, kuriais nori užkirsti kelią „valstietės“ G. Burokienės pateiktoms pataisoms, ribojančioms informacijos apie rinkimuose dalyvaujančius kandidatus skelbimo laiką. Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkė G. Burokienė pataisomis siekia ištrinti kandidatų duomenis iš Vyriausiosios rinkimų svetainės po 100 metų.  Tuo tarpu opozicijos lyderis J. Sabatauskas siūlo informaciją apie kandidatus Vyriausiosios rinkimų komisijos interneto svetainėje skelbti neribotai.

„Tai labai panašu į politinės cenzūros įvedimą. Dangstomasi asmens duomenų apsauga, o iš tikrųjų nuo rinkėjų bandoma nuslėpti, kokie asmenys dalyvauja rinkimuose. Klausimas, ką norima nuslėpti. Juk niekas prievarta į Seimą, Prezidentus, Europos parlamentą ar savivaldą nerenkamas“, – sako socialdemokratas.

Pasak J. Sabatausko, rinkimų rezultatai yra labai svarbūs duomenys valstybės istorijoje. 2020 m. Lietuva minės Steigiamojo Seimo šimtmetį.

„Manau, kad kiekvienam Lietuvos piliečiui svarbu žinoti bei rasti tuos duomenis, kokios politinės partijos atstovai ir  kas konkrečiai buvo išrinktas Į Steigiamąjį Seimą. Taip pat – kitas valdžios institucijas arba kas kandidatavo rinkimuose. Jeigu laikysimės tokios projekto normos, kad rinkimų rezultatai negali būti laisvai prieinami kiekvienam visuomenės piliečiui praėjus 100 metų, tai, pavyzdžiui, 2116 m. iš VRK internetinio puslapio turėtų dingti 2016 m. Seimo rinkimų rezultatai“, – savo siūlymuose teigia J. Sabatauskas.